Yaratıcılık İçin 5 Kitap Önerisi

Hayatınız yada algınız hep yaratıcılık peşindeyse, biraz makale tarzı kitapları sevmiyorsanız işte size okuması en keyifli 5 kitap önerisi.


Yaratıcılık /John Hegarty / MediaCat Yayıncılık


Yaratıcılık bir meslek değil bir uğraştır. Dünyayı keşfeder, algılar ve tanımlar.

Bizi kendimize açıklar ve eğlendirir.


Peki yaratıcılığı esinleyen ve sürdüren nedir?

Dünyanın en büyük reklam yaratıcılarından John Hegarty, yaratıcılığa ve yaratıcı sürece dair 50 esprili, parlak ve kışkırtıcı bakış açısını bu kitapta sunuyor.


Hepimiz yaratıcıyız.

Fakat sadece pek azımız yaşamını yaratıcılıktan kazanabilecek denli şanslı.

Siz de bu şanslı azınlığın içinde yer almak ister misiniz?


Kitabı almak isterseniz:https://www.idefix.com/Kitap/Yaraticilik/John-Hegarty/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000618365

.

Fikirlerinizi Satmak / Jeroen Van Geel / Orenda Yayınları


Yine harika bir fikriniz var!

Ama bu fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için gereken desteği alabilecek misiniz?

Bir iş arkadaşınızı farklı bir şey yapmaya inandırmaktan tutun da müşteriyi yeni bir konsepte destek vermesi için ikna etmeye; başkalarını etkilemek çok önemli bir yaratıcı beceridir.

Bu kitapta başkalarındansa sizin tercih edilmeniz için neler gerektiğini öğrenecek ve ulaşmak istediğiniz hedefi tanımlamak, sahip olduğunuz fikrin özünü çıkarmak, kimi ikna etmeniz gerektiğini anlamak, kendinizi sunuma hazırlamak, satış sunumunu gerçekleştirmek, için daha fazlasını keşfedeceksiniz:

Bir rekabet ortamında üstünlük kazanmak veya sadece teknik yönünüzü geliştirmek istiyorsanız, bu kitap tam size göre! "Fikirlerinizi Satmak, konuyla ilgili gördüğüm en kapsamlı kitap. Tonlarca yararlı tavsiye ile paketlenmiş. Edinin." Tomer Sharon - WeWork UX Başkanı VP ve Ürün Fikirlerini Doğrulama yazarı "Bu samimi ve sohbet havasındaki kitap, fikirlerimizle kurduğumuz ilişkilerle ilgili iç görü ve tavsiyelerle doludur." Steve Portigal - Kullanıcılarla Röportaj Yapma "Fikirlerinizi Satmak, hayatınızın tüm yönleri için profesyonel ve kurşun geçirmez bir çerçeve ve yaklaşım veriyor!"


Philip Battin - Google'da Tasarım Stratejisi Lideri

Kitabı almak isterseniz: https://www.idefix.com/Kitap/Fikirlerinizi-Satmak/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0001875764001


T- İnsan / Ufuk Tarhan / Destek Yayınları


Gelecek kaygısına takılıp kalmayın! Geleceğinizi kendiniz tasarlayın!...

Türkiye’nin İlk Kadın Fütüristi, Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi Arasındaki Tek Türk, Gelecek Tasarımcısı ve İş Antrenörü Ufuk Tarhan diyor ki:

Yarının işini yarına bırakmayın!

Geleceğinizi kendi haline bırakamazsınız!

“Gelecekteki Siz’i” başkası değil, kendiniz şekillendirmelisiniz!

Ve bunu yapmak zorundasınız! Kesinlikle yapabilirsiniz!

Başarılı, mutlu olmak istiyorsanız başka seçeneğiniz de yok zaten!

“İyi de nasıl yapacağız?” diyenlere yanıt: Geleceğin başarılı insan modeli T-İnsan’a dönüşerek...

T-İnsan olarak...


Bu kitap ve T-İnsan Modeli size geleceğinizi yeniden anlamlandırıp, gelecek kaygısı ile başa çıkıp, gelecekteki sizi tasarlamanız ve gerçekleştirmeniz için yeni çıkışlar, çareler, ipuçları ve çok somut, uygulanabilir inovatif bir gelişim, değişim, dönüşüm modeli sunuyor.


Pek çok kişinin, kurumun uyguladığı ve çok başarılı sonuçlar aldığı; Ufuk Tarhan’ın yüksek lisans tezi ile akademik literatüre de giren T-İnsan Modeli’ni mutlaka öğrenin, uygulayın! Versiyonunuzu güncelleyin, yükseltin ve gelecekle senkronize olun!

“Daha zeki ya da güçlü olanlar değil, değişime en fazla ayak uyduranlar ayakta kalır.”

- Charles Darwin


Kitabı almak isterseniz: https://www.idefix.com/Kitap/T-Insan/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0001796571001


Reklam Zekayı Sihre Dönüştürmek /John Hegarty / MediaCat Yayıncılık


Reklam sektörünün öncülerinden, İngiliz reklamcı Sir John Hegarty, unutulmaz işler yaratmanın ve büyük fikirlerin perde arkasını bu kitapta anlatıyor!


Bir fikri büyük kılan nedir? İyi bir sunumun özellikleri nelerdir? Yeni teknolojinin reklam üzerindeki etkileri neler olacak? BBH'nin kurucularından; Levi Strauss, Audi ve Unilever gibi dünya devlerine etkili kampanyalar yapmış Hegarty'nin sektördeki kırk yıllık deneyiminden süzülen bilgelik okurla buluşuyor.


Reklam: Zekâyı Sihre Dönüştürmek, reklamcılığın amentüsü olmasının yanı sıra son derece de eğlenceli bir otobiyografi aynı zamanda. İlk kısmı oluşturan bölümlerde Hegarty reklam işine dair kişisel görüşlerini ve tavsiyelerini sunuyor: Fikirler, markalar, ajanslar, brief'ler, konkurlar, hikâye anlatımı ve teknoloji. İkinci kısımdaysa daha ziyade kendi yolculuğuna odaklanıyor: Kariyerinin ilk dönemlerinde Charles Saatchi'yle birlikte çalışmasından, 1982'de BBH'nin kuruluşuna ve ajansın Londra, New York, Singapur, Şanghay, Mumbai ve Sao Paolo'da ofisler açarak dünya çapında yaygınlık kazanmasına uzanan keyifli ve öğretici bir yolculuk bu.


"Bu bir 'nasıl yapmalı' kitabı değil. Bu türden yararlanabileceğimiz pek çok kitap bulunuyor. Bu, bugün ulaştığım noktaya gelirken yaşadığım deneyimler, düşünceler ve örneklerle işlenmiş hayat hikâyemdir. Bütün bunların tavırlarımı, davranışlarımı ve işimi nasıl şekillendirdiğinin öyküsüdür. Aydınlatıcı ve eğlenceli bulmanızı ümit ediyorum."

Sir John Hegarty-


Kitabı almak isterseniz: https://www.idefix.com/Kitap/Reklam/John-Hegarty/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000617925


Beni Seç / Nancy Vonk& Janet Kestin / MediaCat Yayınları


Hey sen! Reklamcı adayı! Diğer kitapları bırak hemen elinden. Reklam sektörü hakkında yazılmış olan kitaplar arasında işine en yarayacak olan benim. O yüzden hemen beni seçmelisin! Elinde tuttuğun bu kitabı hemen satın al çünkü sana henüz uzak ve parıltılı bir dünya gibi görünen reklam endüstrisinin gerçeklerini gözlerinin önüne seriyorum. Hem de Neil French, David Droga, Bob Barrie ve daha pek çok efsanevi reklamcının tavsiyeleriyle. Bu kitap sayesinde bir reklamcı adayı ya da bir 'junior' olarak nasıl büyük ajanslara kapağı atabileceğini öğreneceksin. Belki de beyin cerrahlığı, organik tarım ya da din adamlığını kendine daha uygun bulacaksın...Senin gibi pek çok başka reklamcı adayı ya da 'junior reklamcının 'sık sordukları sorulara' verilen cevapları bir araya getiriyor bu kitap. Tabii bir de şimdinin usta reklamcılarının acemilik öyküleri, "Aah ah, keşke bunları o zamanlar bilseydim" dedikleri var bu kitapta.Eğleneceksin, garanti veriyoruz. Daha yolun basındasın. Zaman okuma, öğrenme, kendini geliştirme zamanı.


Kitabı almak isterseniz: https://www.kitapkoala.com/kitap/beni-sec-janet-kestin-9799756347927

.

®️ www.brandad.com.tr

.

#brandAD #marka #markayaratım #markayönetim #markamentorluğu #kurumsalkimlik #markadanışmanlığı #yaratıcılık #medicat #detayyayıncılık #tinsan #ufuktarhan

34 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör