Marka Mentorluğu Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Mentor; iş hayatı boyunca farklı görevlerde çalışarak deneyim ve profesyonellik kazanmış olan, danışan kişinin hedefine ulaşmasını sağlayacak yolu bulmasına yardımcı kimse. Diğer bir anlamıyla deneyimli ve güvenilir bir danışman.


Marka Mentoru nedir?


Danışan markalarına hedefleri doğrultusunda yön gösteren, tavsiyeler veren, destek olan, yeri geldiğinde eğitim veren, markanın başarılı olması için koçluk yapan, kılavuzluk hizmetidir.


Marka Mentorluğu nasıl olmalıdır?


  • Öncelikle mentor olan kişiler profesyonel ve bilgi sahibi kişiler olmalıdır.

  • Mentorluk ilişkisi karşılıklı olmalıdır. Danışan ve danışmanın profesyonel alanlarına müdahale edilmemelidir.

  • Mentor sadece bilgi düzeyinde değil danışanın sosyal anlamda da destekçisi olmalıdır.

  • Mentorlar danışan için bir çeşit rol modeli olmalıdır.

  • Mentorluk faaliyeti sonucunda danışan markanın, gelişmesi ve marka değerini yükselişe geçmesi beklenir.


Marka Mentorlu ile çalışmanın faydaları nelerdir?


  • Öncelikle danışan markanın maddi yanlış hamlelelerini boşa harcanan kalemlerini belirlenmiş olur.

  • Markanın üretkenliğine yüksek oranda katkı sağlar. Marka izlemesi gereken yolu bildiği için daha üretken olur. Mentorlar danışan markalara hedef odaklı yaklaşımlarda bulunurlar. Bir mentor önce markadan hedef belirlemesini ister ya da hedef belirlemesi için destek olur. Belirlenen hedefe yönelik planlar yapılır. Planlı uygulamalar da markanın üretkenliğini arttırır.

  • Mentorunuz daha önce istediklerinizi başarmış bir birey olması motivasyonunuzu yükseltecektir. Motivasyonunuzun yükselmesiyle birlikte başarıya daha rahat ulaşacak ve iş tatmininiz artacaktır.


brandAD Marka Mentorluğu nedir?


Marka Yaratımı, Marka Kimliği Yaratımı, Marka Yönetimi, Marka Ailesi Tasarlama, Marka Denetimi, Marka Etkinlik İçerikleri, Marka Proje ve Kreatif Fikirler konularında markalara danışmanlık veren bir mentorluk hizmetidir. Detaylı bilgi için www.brandad.com.tr linkini ziyaret edebilir; merak ettiğiniz sorular için www.brandad.com.tr/hizmetler linkinden bizlere ulaşabilirsiniz.0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör