Karpat Polat / Reklam Duayenleri

Karpat Polat, reklam yazarı, yaratıcı yönetmen, ajans başkanı, ajans ortağı ve Global Creative Council üyesi olarak Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen reklam ajanslarında görev yaptıktan sonra 2014 yılında kendi reklam ajansı K A R P A T, Independent Advertising Agency’yi kurdu.


Yeni reklam ajansının ilk işi Coca-Cola’nın reklam ve ürünlerinde 1 yıl boyunca marka adını Türkçe olarak yazmasını sağlayan Koka-Kola 50. Yıl kampanyasıydı. Kampanya yayına girdikten 5 dakika sonra Twitter’da trending topic oldu ve Kristal Elma’da yılın entegre kampanyası ödülüne layık görüldü.


Bugüne kadar Cannes’da Türkiye’nin ilk Cannes Aslanı ve ilk Altın Aslanı olmak üzere 53 farklı işiyle ödül kazanan ve 100’den fazla kez finale kalan Karpat Polat, yine Cannes’da global olarak, 2 yıl üst üst en çok ödül alan reklam ajansları sıralamasında ve 4 yıl üst üste en çok ödül alan yaratıcı yönetmenler arasında yer aldı.


Epica, Golden Drum, Kristal Elma ve Kırmızı gibi pek çok reklam yarışmanın Büyük Ödülü ve Grand Prix’lerini, çoğunlukla birden fazla kez kazandı.


Dünyadan The Big Won ve Lürzer’s Archive gibi saygın otoriteler tarafından pek çok kez dünyanın en iyi reklam yazarı ve yaratıcı yönetmenleri arasında gösterildi, Turkish Times tarafından en yaratıcı 50 Türk listesinde yer aldı ve Fortune dergisi tarafından 40 yaş altı liderler sıralamasındaki tek reklamcı oldu.


Ulusal ve uluslararası reklamcılık yarışmalarında Türkiye’ye sayısız ödül kazandıran Karpat Polat, gerek ‘’insan doğasına yakınlık ve basitlikten’’ yana yaratıcılık ilkesi, gerek dijital platforma taşıdığı ‘’her mecrada uygulanan fikir’’ ve insanları dijital platformda marka ile ilgili içeriğe dahil olmasını ifade eden ‘’sosyal yaratıcılık’’ bakış açısı ve markanın pazarlama iletişimi çalışmalarının bütüncül bir yaklaşımla yönetilmesi gerektiğini belirten ‘’öncü ajans modeli’’ ile dünya ölçeğinde adından söz ettiren bir reklam ustası olarak Türk reklam tarihindeki yerini almıştır.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör